Muhasebe Programının İşletmenize Faydaları ve Neden enTİCARİ?

Ana Sayfa GenelMuhasebe Programının İşletmenize Faydaları ve Neden enTİCARİ?

Muhasebe Programının İşletmenize Faydaları ve Neden enTİCARİ?

Comments off

Muhasebe işletmenin amacına ulaşması ve yükselmesi yolunda önem taşıdığı gibi kanuni zorunluluk olması bakımından da ayrıca önemlidir.

Ülkemizde kazancın vergilendirilmesi konusunun yaygınlaşmamış olması nedeni ile vergi kaçakçılığının önüne geçilememektedir. Alışverişlerin belgesiz yapılması da bu konunun uzantısıdır.

Günümüzde her kuruluş, her işletme, gerek özel gerekse resmi faaliyetlerinde bir şekilde muhasebeden yararlanırlar. Kanunda tarif edilmiş her ticari işin düzenli bir şekilde muhasebeleştirilmesi ve devletin ilgili görevlilerine gösterilmesi zorunluluğu vardır.Bu bilgiler ışığında kişi ve işletmeler aşağıdaki

Muhasebenin Faydaları

1-   Muhasebe işletmenin mali durumu, verimliliği hakkında bilgi verir,
2-   Özellikle imalat yapan kişilerin yaptığı imalatın maliyetinin bilinmesini sağlar,
3-   İşletme dışındaki kişilerle olan ticari ilişkiler hakkında bilgi verir. Borç alacak durumunu gösterir.
4-   İstatistiki bilgilere göre işletmenin geleceğine ait bilgiler verir, dolayısı ile geleceğe ait  programları düzenler
5-   Belgeleme özelliği ile Ticari  anlaşmazlıkların çözümüne yardımcı olur.
6-   İşletmenin verimi ve karlı mı zararlı mı çalıştığı hakkında bilgi verir.
7-   İşletme sahiplerinin birçok ticari konuda bilgi sahibi olmalarını sağlar,
8-   Vergilerin zamanında ve doğru olarak tespit edilmesine yardımcı olur.

Neden enTİCARİ?

Enticari olarak kendimizi sürekli geliştiriyoruz ve size kolaylık sağlayacak olan ürünler üretmeye çalışıyoruz ve Muhasebe de işletmeler için ne kadar önemli bunun farkındayız ve size bu konuda kolaylık sağlamak için çalışıyoruz. Muhasebe yaparken tek bir bilgisayara bağlı kalmak çok zordur ve bunun size çıkardığı zorlukları biliyoruz. Son çıkarmış olduğumuz muhasebe programımızla sadece tek bir cihaza bağlı kalmanıza gerek yok telefonunuzdan veya dilediğiniz cihazdan muhasebe programınıza girip durumları kontrol edebilirisiniz,Yani enTiCARET ile sadece tek bir cihazdan değil istediğiniz cihazdan ve istediğiniz yerden bağlanıp yönetimi elinizde bulundurursunuz.Bizi tercih edin ve farkı yaşayın.

Konuşmaya Başla
1
Sizin İçin Buradayız
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Powered by