enTicari Excel Muhasebe Programı

Ana Sayfa GenelenTicari Excel Muhasebe Programı
muha

enTicari Excel Muhasebe Programı

Comments off

Ücretsiz Excel Muhasebe Programı

Ücretsiz Excel muhasebe işleminde kullanılan terimlerin başında cari ifadesi gelmektedir.Buna kısaca müşteri veya alışverişi yapan kişi/firma diyebiliriz.Ürün Temin eden herkes bir caridir.Ürün satılan bir firma vs. yerlerde bir caridir.

Kasaya her giren tutar “Borç” çıkan tutar ise “alacak” olarak nitelendirilir. Bu ilk aşamada ters bir görüntü verebilir. Ancak Excel muhasebe kaydı yapılırken muhasebecilik kurallarına da uymak gerekir. Basit olarak Excelde ön muhasebe nasıl yapılır derseniz biraz daha basitleştirmek için “Borç/Alacak” kavramlarını “Giren/Çıkan” olarak belirtmek daha bir kolaylık sağlayabilir. Excelde Muhasebe Tutmak Üzere Basit Tablo Örnekleri

Excel muhasebe bazı tablolar oluşturulması, hesapların işlenmesi, verilerin süzülmesi ve rapor edilmesi üzerine kuruludur. Tabi ki bu işlemi yapan ticari programlar vardır. Yüksek bedellere kullanıcı sayılarına göre farklı rakamlarla satılan bu programlara ücret ödemek yerine kolayca muhasebe tabloları oluşturabilirsiniz.

Kasa Takibi

Aşağıdaki gibi bir tablo başlıkları muhtemelen iş görecektir. Ancak sizler istediğiniz kadar sütun ekleyebilirsiniz. Fakat burada hassas bir nokta var. Excel muhasebe işlemlerinde tekdüzelik çok önemlidir. Bir carinin adını iki ayrı şekilde yazıldığında doğru raporları almak çok zorlaşır. Ayrıca hatalı tarih girişleri de yine rapor hatalarına sebep olur. Bu açıdan bakınca da Excelde muhasebe tutmak istediğinizde mutlaka veri doğrulama işlemi gerçekleştirmelisiniz.

Excelde Stok Takibi

Excel muhasebe işlemlerinden en önemlilerinden birisi de stok takip işlemidir. Her ne kadar Excelde cari hesap tutma da önemli olsa da eğer perakende işlemi yapılıyorsa ve kasa fişi ile çalışılıyorsa tüm müşterileri bir cari hesap üzerinden göstermek işlemleri kolaylaştırabiliyor. Ancak deposu olan ve stoklu çalışan işletmeler için stok takibi olmazsa olmaz gerekliliklerdendir.  muhasebe tabloları arasında bu işlemin önemli bir yeri vardır.

İLETİŞİM

0216 494 26 96

info@enticari.com

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Konuşmaya Başla
1
Sizin İçin Buradayız
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Powered by