Bulut Yönetim Sistemi Nedir ?

Ana Sayfa GenelBulut Yönetim Sistemi Nedir ?
en1334

Bulut Yönetim Sistemi Nedir ?

Comments off

Bulut Yönetim Sistemi

Bulut yönetim(Cloud Computing) veya daha yaygın anlamıyla online (çevrimiçi) bilgi dağıtımı; bilişim cihazları arasında ortak bilgi paylaşımına imkân sağlayan hizmetlerin genel adıdır. Telefon-tablet-bilgisayar ve benzeri aygıtların deposunda yer alan bilgi ve verilerin internet ortamında saklanılması ve istendiği takdirde erişim sağlanabilmesidir

Bulut Yönetim Sisteminin Faydaları

Bulut bilişiminin henüz olmadığı dönemlerde flashdisk’ler, HDD’ler ve çeşitli veri saklama aygıtları kullanılıyordu. Veriler arttıkça bellek aygıtları çoğalıyordu. Çok büyük boyutlara ulaşan veriler için adeta bir arşiv odası hazırlanıyordu. Bulut Yönetim sisteminde ise özellikle şirketlere çok geniş alanlar sağlanıyor, hızlı veri transferi ve yedekleme gibi işlemler daha kolay ve tasarruflu yapılabiliyor.

  • Daha fazla depolama alanı verir.
  • Hızlı veri & bilgi akışı, transferi sağlar.
  • Maliyet ve zaman tasarrufu edilmesini sağlar.
  • Güvenli bir depolama alanı sağlar.
  • Altyapı gibi karmaşık durumları ortadan kaldırır.
  • Çalışma alanını genişletir ve işlevsellik kazandırır.
  • Depolanan verileri korur.
  • İstenilen zamanda ve mekânda bilgilere ulaşma imkanı verir.

Bulut Yönetim Sisteminin Çeşitleri

Public Cloud (Genel Bulut): Genel Bulut Sistemi, kişilerin kendi kendine kurabileceği bir sistem. Küçük ve orta ölçekli şirketlerin tercih ettiği bu sistemde, ne kadar alan kullanılıyorsa o kadar ödeme yapılıyor.

Private Cloud (Özel Bulut):Büyük şirketler tarafından tercih edilen sistemdir. Şirketlerin bilgi gizliliğini sağlamasına yardımcı olan Özel Bulut sistemi, bilgi ve depo kontrolünün elde tutulmasına imkân verir.

Hybrid Cloud (Melez Bulut) : Hybrid Cloud ve Private Cloud bileşiminden ortaya çıkmıştır. Güvenlik ve gizliliğin temelde olduğu ve tedbir gerektiren hallerde kullanılan bulut teknolojisidir.

Community Cloud (Topluluk Bulutu) : Çok tercih edilmeyen Community Cloud, birkaç şirketin ortak kullanılması anlamına geliyor. Farklı firmalar gizlilik ve güvenlik sebebiyle bu bulut teknolojisini tercih etmezken birden fazla şirketi olan kişiler için şirketler arası veri ağı bu bulut teknolojisiyle sağlanabiliyor.

enTİCARİ nedir?

Küçük bir sohbet fikriydi başlarda, ancak üzerine düşünüldükçe büyüyen büyüdükçe gelişen bir şirket oldu.

İlk olarak, 17 Yıllık yazılım tecrübesini bir üründe sunmayı planlayan ekibimiz gittikçe büyüyen bir ürün gamına sahip olduğunu gördü. Her geçen gün  daha da büyüyen bir yazılımın büyüyüşüne şahit oluyorsunuz.

Şuan sektörde hizmet veren yaşı çift basamaklı bir çok yazılım şirketinin ürününün üzerine bir, hatta bir kaç gömlek daha üstün  bir yazılım haline gelen enTİCARİ  planlarını her geçen gün genişletiyor ve yakaladığı ivme ile yoluna devam ediyor.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız:

Bizi Arayın: 0216 494 26 96

Bize Yazın: info@enticari.com

Detaylı İletişim İçin Tıklayınız…

Konuşmaya Başla
1
Sizin İçin Buradayız
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Powered by